Uutiset / 12.10.2017

Vierumäen lomaviikot haettavina

Vierumäen lomatalo Kuva:
Journalistiliiton lomahuoneistot Vierumäellä ovat nyt varattavissa joulu–toukokuulle. Vierumäen lomahuoneistojen talven ja kevään viikot (15.12.2017–25.5.2018) ovat nyt haettavana. Vaihtopäivä on perjantai. Hakea voi vain kokonaisia viikkoja. Hakuaika päättyy tiistaina 31.10.2017 klo 16. Haku tapahtuu tällä verkkolomakkeella.   Hinnat: 595 €/vko ajalla 15.12.2017 – 6.4.2018. 460 €/vko ajalle 6.4.2018 – 25.5.2018. Varausmaksu on 150 euroa. Katso lisätietoja Vierumäen lomatalosta.

Katso myös

Kaikki uutiset

Ehdota nyt Järjestöteko- ja Työyhteisötekijäpalkinnon saajaa

Ehdotusten hyviin perusteluihin kannattaa panostaa.

Heini Hietikko määräaikaiseksi juristiksi freelancerien ja kustannustoimittajien edunvalvontaan

Hietikko aloittaa maaliskuun alussa. Hän on aiemmin työskennellyt Tehyssä ja OAJ:ssä.

Kehitysjournalismin palkinto Tommi Niemiselle ja Sami Kerolle Helsingin Sanomien artikkelista “Maapallon mahtavin vaalisirkus”

Kunniamaininta myönnetään Maailman Kuvalehdelle ansiokkaasta globaalista journalismista. Lehden nähdään vahvistavan sananvapauden ja demokratian toteutumista monipuolisella aihekirjolla sekä yhteiskunnallista keskustelua rikastuttavilla näkökulmilla.