Uutiset / 23.10.2019

Mika Heijari liiton tiedottajaksi

Mika Heijari (51) on aloittanut työnsä Journalistiliiton uutena tiedottajana. Liiton hallitus valitsi hänet tehtävään lokakuussa. – Odotan innolla että pääsen tekemään työtä liiton työntekijöiden, jäsenten ja sidosryhmien kanssa. Haluan olla mukana kehittämässä liiton viestintää ja vuorovaikutusta. Heijarilla on laaja kokemus viestinnästä. Hän on työskennellyt toimittajana, tiedottajana ja viestintäpäällikkönä. Viimeiset lähes kymmenen vuotta hän on ollut yritys- ja yhteisöviestinnän tehtävissä VR-Yhtymässä. Hän on toimittajana toimiessaan ollut mukana Journalistiliiton alueyhdistyksen hallituksessa ja alueosastossa. - Syksyllä ja talvella työssä painottuu tes-neuvottelujen viestintä, sen jälkeen erityisesti viestinnän kehitystehtävät.

Katso myös

Kaikki uutiset

Uusi etu: CityShopparissa yli 1000 etua Journalistiliiton jäsenelle

Journalistiliiton jäsenenä saat CityShopparin käyttöösi maksutta. Löydät siitä etuja muun muassa ravintoloihin, kahviloihin, hotelleihin, kylpylöihin, kauppoihin, liikuntapaikkoihin ja kulttuurielämyksiin.

Pressikortti uudistuu

Sovellus uudistuu kesän aikana. Jatkossa löydät sovelluksesta helpommin esimerkiksi jäsenetusi. Pressikortin päivittäminen ei vaadi sinulta toimia.

Liiton neuvottelemia palkankorotuksia kesällä

MTV:ssä palkat nousevat heinäkuun alussa, elokuva- ja tv-tuotannoissa elokuun alussa. Lue tarkemmin korotuksista.