Uutiset / 12.03.2020

Turvalta ohjeet koronasta ja jäsenvakuutuksesta

Journalistiliiton jäsenvakuutuksista vastaava Vakuutusyhtiö Turva on koonnut verkkosivuille tärkeimmät perustiedot koronaviruksesta, matkustajavakuutuksesta ja matkustamisesta asiakkaillemme. Sivua päivitetään tilanteen kehittyessä. Turvan verkkosivuilla palvelee chat, joka on auki myös lauantaisin. Turvaan voi myös soittaa numeroon 01019 5110 (ma-pe 8-18). Tietoa Journalistiliiton jäsenvakuutuksista löytyy täältä. Terveyden ja hyvinvoinnin laitos THL seuraa ja arvioi tilannetta Euroopan tautivirasto ECDC:n ja Maailman terveysjärjestö WHO:n kanssa. THL päivittää tietoa nettisivuilleen.

Katso myös

Kaikki uutiset

Hanne Aho jättää Journalistiliiton puheenjohtajan tehtävän

Journalistiliiton puheenjohtajan tehtäviä hoitaa toistaiseksi liiton valtuuston puheenjohtaja Antti Laakso. Uusi puheenjohtaja valitaan keväällä.

Maksatko jäsenmaksusi itse? Lasku tulossa!

Itsemaksavien jäsenmaksuja koskevat laskut lähetetään tammikuun 2025 aikana.

Media-alan kesätyöhaku alkaa

Mediatalot ja toimitukset avaavat tänään 7. tammikuuta kesätyöhakunsa. Journalistiliitto on sopinut useiden mediatalojen kanssa, että hakija voi jättää hakemuksensa tästä päivästä alkaen.