Uutiset / 08.09.2017

Hae SJL:n virkistysstipendiä

Journalistiliiton Tunturimajan olohuone. Kuva:
Journalistiliiton jäsenten stipendit käytettäviksi lomiin Saariselällä ja Vierumäellä ovat jaossa. Hakuaika päättyy 29.9.2017 klo 16. Virkistysstipendi oikeuttaa viikon maksuttomaan oleskeluun vuonna 2018 sesonkien ulkopuolella Saariselän Tunturimajalla (enin­tään 30 kpl) tai Vierumäen lomatalossa (enin­tään 5 kpl). SJL maksaa saajan matkakuluja. Stipendien jakoon vaikuttavat sosiaaliset ja taloudelliset syyt, työkyvyn ylläpitäminen tai toiminta liiton luottamustehtävissä. Lisäksi stipendien saajan on täytynyt olla SJL:n jäsen vähintään vuoden. Sähköinen hakulomake löytyy täältä. Lisätietoja saa liiton verkkosivuilta ja Annamari Schildtiltä (044 500 0013).

Katso myös

Kaikki uutiset

Maksatko jäsenmaksusi itse? Lasku tulossa!

Tammikuun e-lasku tulee helmikuun alussa. Seuraa sähköpostiasi, ja tarvittaessa tarkista roskapostilaatikko.

Nyt on jäsenen paikka vaikuttaa: Liitolle valitaan tänä vuonna valtuusto, hallitus ja puheenjohtaja

Liiton jäsenet päättävät liiton taloudesta ja toiminnasta. Voit hakea itse luottamustehtäviin ja olla mukana päättämässä, keitä niihin valitaan.

Liiton ja mediatalojen sopima kesätyönhaku alkaa

Rekrytointi on hyvä järjestää, kun sekä työnantaja että työntekijä ovat perillä tulevan kesän työtarpeestaan ja aikataulustaan. Journalistiliitto on neuvotellut yhteisestä rekrytoinnin aloitusajankohdasta mediatalojen kanssa vuodesta 2019 alkaen.