Uutiset / 08.09.2017

Hae SJL:n virkistysstipendiä

Journalistiliiton Tunturimajan olohuone. Kuva:
Journalistiliiton jäsenten stipendit käytettäviksi lomiin Saariselällä ja Vierumäellä ovat jaossa. Hakuaika päättyy 29.9.2017 klo 16. Virkistysstipendi oikeuttaa viikon maksuttomaan oleskeluun vuonna 2018 sesonkien ulkopuolella Saariselän Tunturimajalla (enin­tään 30 kpl) tai Vierumäen lomatalossa (enin­tään 5 kpl). SJL maksaa saajan matkakuluja. Stipendien jakoon vaikuttavat sosiaaliset ja taloudelliset syyt, työkyvyn ylläpitäminen tai toiminta liiton luottamustehtävissä. Lisäksi stipendien saajan on täytynyt olla SJL:n jäsen vähintään vuoden. Sähköinen hakulomake löytyy täältä. Lisätietoja saa liiton verkkosivuilta ja Annamari Schildtiltä (044 500 0013).

Katso myös

Kaikki uutiset

Kaipaatko virkistystä? Hae stipendiä!

Journalistiliiton jäsenten virkistysstipendit ovat haettavissa syys-lokakuussa. Stipendi oikeuttaa viikon maksuttomaan oleskeluun Vierumäen lomatalossa. Voit hakea myös 500 euron arvoista stipendiä, jonka voi käyttää Lomarenkaan valikoimasta löytyvän kohteen majoituskuluihin.

Lokakuussa liiton neuvottelemia palkankorotuksia

Journalistiliitto on neuvotellut media-alalle työehtosopimukset. Neuvottelujen tuloksena lokakuun alusta alkaen tulee palkankorotuksia lehdistöön sekä elokuva- ja televisiotuotantoalalle. 

Voit nyt lisätä pressikorttiin kuvasi

Sähköinen pressikortti löytyy Journalistiliiton jäsenten mobiilisovelluksesta. Sovellus uudistui kesän aikana. Löydät sovelluksesta helpommin esimerkiksi jäsenetusi.