Uutiset / 29.08.2012

Työnantajakin suosittelee journalismin päivää

Sekä Journalistiliitto että työnantajia edustava Viestinnän Keskusliitto suosittelevat Oulussa 15.-16.9.2012 ja Helsingissä 12.10. pidettäviä alueellisia journalismin päiviä.

Liitot toteavat, että nämä päivät soveltuvat osaksi journalistien ammatillista täydennyskoulutusta, ja suosittelevat, että yrityksissä ja toimituksissa keskusteltaisiin päiville osallistumisesta, ottaen kuitenkin huomioon työtilanne ja tasapuolisuus.

Oulun tapahtumasta lisää Pohjois-Suomen Sanomalehtimiesyhdistyksen sivuilla www.pssy.fi ja Helsingin tapahtumasta osoitteessa http://www.journalisminpaiva.fi/


 

 


Katso myös

Kaikki uutiset

Lehdistön neuvottelut käyntiin

Journalistiliitto neuvottelee uudesta työehtosopimuksesta Medialiiton kanssa. Aikaa neuvotteluille on varattu huhtikuun lopulle asti.

Työpaikkani on lakossa, olenko minä? Katso ohjeet Journalistiliiton jäsenelle

Kokosimme tähän muutamia asioita, jotka on hyvä tietää tällaisella työpaikalla.

Marjaana Varmavuori on Journalistiliiton uusi puheenjohtaja

Hänet valitsi tehtävään Journalistiliiton valtuusto ylimääräisessä kokouksessa perjantaina 14. maaliskuuta Helsingissä.